Новини софии лютий-липень 2016 докладно

123123

22 липня о 19:00 в музеї «Золоті ворота», в рамках нового проекту «Golden Gate Space?», виступить український гурт «Reve ta Stohne».

Молодий український гурт «Reve ta Stohne» створений у 2014 році в Києві. Сьогодні музиканти успішно виступають в Польщі, Нідерландах, Франції, Україні.

Особливістю музичного стилю є поєднання горлових співів і шаманських ритмів з різними сучасними напрямами, такими як world music, grunge, tribal, punk, reggae, rapcore.

У музеї «Золоті ворота» започатковано новий культурно-освітній проект — Golden Gate Space. Головним завданням якого є популяризація сучасної української культури в тисячолітніх стінах пам’ятки часів Київської Русі. Однією з перших напрямків реалізації проекту стала музична програма — виступи українських музикантів у Золотих воротах.

Захід організовано Національним заповідником «Софія Київська» та Центром науки і мистецтва «DIYA», за підтримки НЦ «Мала академія наук України», Українського радіо, ГО «Інформаційні Ініціативи», Національного газетно-журнального видавництва, МГО «Мистецька платформа», Арт-центру Якова Гретера та порталу  http://cultua.media/

Квитки в касі музею (дорослі — 75 грн., діти до 16 років — 30 грн.)
Адреса: Київ, вул. Володимирська, 40-А
Довідки за тел.: (044) 278-45-44; (067) 717-55-47    Читати далі

2323235

Дружина нещодавно призначеного посла Китайської Народної Республіки в
Україні, разом з представниками посольства, відвідала Національний
заповідник “Софія Київська”.    Читати далі

2323232334343434
Національний заповідник “Софія Київська” зробив подарунок для
відвідувачів. Від сьогодні на території заповідника запрацювали зони
безкоштовного WiFi доступу. Найближчим часом для всіх охочих стануть
доступні і безкоштовні онлайн екскурсії з сайту заповідника.          Читати далі

rrrr5

«Хорея Козацька»

17 липня о 19:00 в музеї «Золоті ворота» відбудеться концерт гурту «Хорея Козацька», лідер і соліст гурту — Тарас Компаніченко. В програмі вечора прозвучить музика різних епох Руси-України — від ХІ до ХХ ст.

«Хорея Козацька» відтворює пісні, знайдені у архівах, рукописних та друкованих збірках. Крім того, учасники гурту займаються реконструкцією давньої української музичної спадщини. Ця справа вимагає від музикантів ретельного дослідження і знання музичного контексту доби, до якої належить певний твір.

«Золоті ворота» — головна брама стародавнього Києва, пам’ятка оборонної архітектури Київської Русі, одна із найдавніших датованих споруд Східної Європи, символ Києва.

Також музей «Золоті ворота» — це не лише історична пам’ятка, сьогодні це відкритий простірGolden Gate Space, що об’єднує людей. «Золоті ворота» — центр культурно-просвітницького життя України.

Захід організовано Національним заповідником «Софія Київська» та Центром науки і мистецтва «DIYA», за підтримки Національного газетно-журнального видавництва, НЦ «Мала академія наук України», МГО «Мистецька платформа», Арт-центру Якова Гретера.

Квитки в касі музею (дорослі — 75 грн., діти — 30 грн.)
Адреса: Київ, вул. Володимирська, 40-А
Довідки за тел.: (044) 278-45-44; (067) 281-26-67; (067) 717-55-47         Читати далі

EFEDF1

В Національному заповіднику “Софія Київська” відбулась історична
зустріч Прем’єр-міністрів України та Канади, Володимира Гройсмана та
Джастіна Трюдо.Під час зустрічі було підписано низку надважливих для
України документів. До офіційної програми також увійшла екскурсія
Софійським Собором для канадської делегації.  Читати далі

-xec7qWXHjM

До уваги відвідувачів!
Повідомляємо, що 11 липня 2016 року територія Національного
заповідника “Софія Київська” буде закрита для відвідування. Просимо
вибачити за тимчасові незручності.                 Читати далі

Афіша_Архітектура_58,5x33 см

Архітектура. Документ і образ

З нагоди Дня архітектури України у Національному заповіднику “Софія Київська” 4 липня о 16:00 відкриється виставка “Архітектура. Документ і образ”.

На виставці представлені матеріали, що ілюструють процес роботи архітекторів, реставраторів та істориків архітектури: ескізні проекти будівель різного призначення, плани, обміри, реконструкції, макети, живописні етюди та графічні начерки відомих пам’яток архітектури.

Зокрема глядачі зможуть познайомитися з роботами таких відомих архітекторів і архітектурознавців, як Павло Альошин (автор проектів багатьох знакових київських будівель),  Георгій Лукомський (автор досліджень про архітектуру Києва, Галичини, Харківщини), Василь Кричевський (вперше після довгої перерви демонструється його ескізний проект будівлі Музею Тараса Шевченка в Каневі) , Олександр Власов (головний архітектор Києва у 1944-50 рр., співавтор проекту Ботанічного саду НАН України), Анатолій Добровольський (автор проекту забудови Хрещатика), Генріх Топуз (автор проекту Театру музкомедії в Одесі), Микола Коломієць (співавтор проекту станції метро “Хрещатик”), Григорій Логвин (автор низки книжок про українську архітектуру) та ін.

Більшість з представлених експонатів належать до колекції архітектурної графіки Національного заповідника “Софія Київська”, який отримав їх у спадок від Академії архітектури УРСР, розформованої у 1962 році. Працівники Академії свого часу збирали матеріали для створення Музею української архітектури.       Читати далі

Без имени-1

«ЗЕМЛЯ КОЗАКІВ»

У виставкових залах Музею «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» відкрилась виставка «ЗЕМЛЯ КОЗАКІВ» ОЧИМА СИРІЙСЬКОГО МАНДРІВНИКА XVII ст.».

Виставка присвячена 360-ій річниці відвідин України Антіохійським патріархом Макарієм, що відбулися в рамках грандіозної подорожі патріарха у 1654-1656 рр. Під час мандрівки патріарха Макарія супроводжував його син – архідиякон Павло Алепський. Він залишив надзвичайно детальний опис подорожі по Україні та відвідин Києва (у тому числі –  славетного Софійського собору). У рукописі Павла Алепського «Подорож Антіохійського патріарха Макарія» описані особливості архітектури, звичаї та побут тодішньої України (як її називає сам автор – «Землі козаків»), тому він є безцінним джерелом для всіх дослідників вітчизняної історії XVII ст. Загалом, твір Павла Алепського є єдиним арабомовним джерелом з історії України XVII ст. В світі відомі лише 4 списки рукопису Павла Алепського (зберігаються у Парижі, Лондоні, Санкт-Петербурзі та в Києві – у Науковій бібліотеці Національного університету «Києво-Могилянська академія»).

На виставці представлений оригінал київського списку; окрім того, відвідувачі зможуть прослідкувати маршрут сирійських мандрівників на стародавніх картах, побачити портрети історичних діячів, з якими вони зустрічалися під час подорожі, ознайомитися з уривками з твору Павла Алепського, що характеризують різні аспекти життя Козацької держави Богдана Хмельницького в середині XVII ст. Також відвідувачі виставки можуть ознайомитися з дивовижними картинами заслуженого художника України  Юрія Нагулко, який у своїй творчості значну увагу приділив темі ранньохристиянських святих із Сирії.

Виставка є міжнародним проектом, організованим Національним заповідником «Софія Київська» спільно з Посольством Сирійської Арабської Республіки в Україні, Об’єднаною дослідницькою лабораторією 8167 Схід та Середземномор’я (Національний центр наукових досліджень, Університет Париж-Сорбонна), Національним університетом «Києво-Могилянська академія», Інститутом сходознавства ім. А.Ю. Кримського Національної академії наук України, Національним музеєм історії України, Національним музеєм Тараса Шевченка та Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України при підтримці бренду «Козацька рада».

Виставка працюватиме до 12 вересня 2016 року.    Читати далі

13537526_1307980845881660_1746104617912143123_n

Анонс
1 липня 2016 року о 16:00 в музеї «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська», відбудеться…             Читати далі

13521963_1304090436270701_2993677758157166651_n

Відкриття виставки
В музеї “Будинок митрополита” Національного заповідника “Софія Київська” відкрито виставку документів Національного архівного фонду України, присвячену 20-ій річниці Конституції України під назвою “Конституційний вимір українського державотворення”. Виставка експонуватиметься до 8 липня 2016 року.               Читати далі

13511580_829649990499583_931114405_n

Анонс
Довгоочікувана українська “прем’єра” бестселера французького науковця Філіппа Делорма “Анна Київська. Дружина Генріха I”. Одна з центральних подій фестивалю Anne de Kiev Fest. Текст книжки залунає українською мовою у Софійському соборі. Саме тут минуло дитинство Анни, саме звідси вирушила вона у далеку мандрівку – до незнайомої країни Франції… Тож надзвичайно символічно, що саме в цих древніх стінах , намолених з XI- го століття, зробить свої “перші кроки” у велике літературне життя ця чудова книга…                         Читати далі

Афиша_А1-печать

Анонс
23 червня 2016 року о 12:00 Державна архівна служба України спільно з Національним заповідником “Софія Київська” презентує виставку документів, присвячену 20-ій річниці Конституції України.
Виставка підготовлена за документами центральних державних архівів України та Державного архіву Закарпатської області.
На виставці буде представлено документи і матеріали, які відображають найважливіші історичні моменти конституційних процесів на складному й довгому шляху державотворення України.
Зокрема з фондів Центрального державного історичного архіву – копія унікальної пам’ятки – Конституції гетьмана Пилипа Орлика. Серед копій Універсалів Української Центральної Ради, Конституції Української Держави, Акту про злуку Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою на виставці вперше будуть представлені оригінали документів, що розкривають події становлення незалежної України, підготовки Основного Закону України.
Також буде представлено оригінал Конституційного договору між Верховною Радою України та Президентом України “Про основні засади організації та функціонування державної влади і місцевого самоврядування в Україні на період до прийняття нової Конституції України”, Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року, протоколи засідань п’ятої сесії Верховної Ради України щодо обговорення питання про проект Конституції України 26 – 28 червня 1996 р., документи про виконання Мінюстом України доручень Уряду щодо першочергових заходів, пов’язаних з прийняттям Конституції України та склад Комісії з координації заходів щодо запровадження Конституції України.
Доповнять експозицію документи, фотодокументи, матеріали, друковані видання з Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного, Центрального державного архіву зарубіжної україніки, Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтв України, Державної наукової архівної бібліотеки.
Відкриття виставки відбудеться у музеї “Будинок митрополита” Національного заповідника “Софія Київська” (вул. Володимирська, 24). Акредитація для ЗМІ за телефоном 068-807-00-00.          Читати далі

13458508_1299356130077465_3757444157596410289_o

Гості Софії Київської

Софію Київську, в рамках офіційного візиту в Україну, відвідала Президент Верхньої палати Парламенту Королівства Нідерландів пані Анріке Брукерс-Кноль з делегацією.       Читати далі

P1250633

«Скарби княжої церкви св. Миколая» у Києві

В Національному заповіднику «Софія Київська», в рамках мистецького проекту народного художника України Мирослава Отковича «Нація, історія, культура», відкрилась надзвичайна виставка «Скарби княжої церкви св. Миколая». Цю культурну подію відвідали представники духовенства, народні депутати України та інших високоповажні особи.
В рамках відкриття виставки відбудеться виступ Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» та струнний квартет Віртуози Львова.
Виставка працюватиме на території Національного заповідника «Софія Київська» в Будинку Митрополита до 15 липня.
Читати далі

738a8b6c8b
“Графіті для Анни”
17 червня о 19.00 в рамках Другого Міжнародного фестивалю мистецтв“Анна Фест” в національному заповіднику «Софія Київська» (виставковий зал “Хлібня”) відбудеться відкриття виставки живопису Катерини Косьяненко “Графіті для Анни”.

Живописний проект “Графіті для Анни” київської художниці Катерини Косьяненко виник під впливом давніх текстів та фресок Софійського собору, він містить у собі візуальні послання у вигляді зображень та стилізованих текстів, близьких за стилем до зображень Софійського собору Києва.
Живописна серія “Графіті для Анни” є візуальним діалогом між давниною та сьогоденням, апелюванням до давніх часів з їх високими духовними мистецькими зразками, зокрема, мозаїкам та фрескам київського Софійського собору. Неймовірно цікаво відчути вплив давнини на сучасність, віднайти зв’язок з першоджерелами, знайти спільну мову, простежити віхи еволюції.                                  Читати далі

Без имени-1

Реставрація пам’яток заповідника

До вашої уваги фотозвіт реставраційних робіт у Національному заповіднику “Софія Київська”. До і після…  Читати далі

13415468_1293147727364972_3498275267233239024_o

Анонс

Любі друзі, кияни та гості столиці! Videte et applaudite! Софія Київська запрошує на концерт «Давня музика України в європейському контексті XIII – XVIII ст.», який відбудеться 11 червня (субота) о 16.00 у пам’ятці архітектури «Хлібня». Старовинну українську музику для вас виконають: ансамбль давньої музики під керівництвом Костянтина Чечені, вокальний ансамбль старовинної музики «Алітея» (художній керівник – Жанна Гончаренко) і Тарас Компаніченко та гурт «Хорея Козацька». А учасники студії «Джойссанс» (художній керівник – Наталя Скорнякова) продемонструють старовинні танці. Концерт відбувається у рамках фестивалю «Коло муз». Увага! Замовити квитки можна за телефоном: (099) 137-80-46 Чекаємо на вас за адресою: Національний заповідник «Софія Київська», виставкові зали «Хлібня» (вул. Володимирська, 24).           Читати далі

P1190788

Дослідження підземель Софії Київської триває

В Національному заповіднику «Софія Київська» відбулась нарада, щодо результатів досліджень підземних порожнин на території Софійського подвір’я, де взимку сталося просідання ґрунту. Дослідження було проведено науковими співробітниками Інституту геофізики ім. С.І. Суботіна Національної академії наук України. Роботи проводились двома групами дослідників різними методами незалежно одна від одної, що дало змогу конкретизувати місця та ймовірні причини й напрямки просідання ґрунту, а також підготувати та провести заходи спрямовані на запобігання подальшим провалам. Перевага застосовуваних заходів полягає в тому, що дослідження проводяться неруйнівними методами, проте дають точну картину без необхідності проведення вартісних та трудомістких земляних робіт. Роботи з вивчення цих порожнин з накладанням отриманих геофізиками результатів на археологічну карту подвір’я та геологічними даними із залученням фахівців інших установ планується продовжити вже найближчим часом, що дозволить запобігти подальшим просіданням та гарантувати безпеку території та пам’яткам заповідника.   Читати далі

ergtfgfg45

Програма фестивалю «Анна-фест» з 11 по 30 червня

З 11 по 30 червня, Брама Заборовського, кімната Анни Ярославни. Виставка, на якій можна побачити керамічні портрети трьох дочок Ярослава Мудрого – Анни, Єлизавети й Анастасії, які стали королевами Франції, Норвегії та Угорщини. У вітринах експонуються унікальні артефакти, знайдені під час археологічних розкопок біля Софійського собору – браслети, намиста, глечики тощо. В одній із вітрин експонуються старовинні вінчальні вінці, які могли прикрашати голови Анни й її нареченого французького короля Генріха І Капетінга під час їхнього вінчання. У кімнаті Анни Ярославни ви побачите портрети короля Генріха – чоловіка Анни та їх сина Філіпа, майбутнього короля Франції, при якому певний час Анна Київська була регенткою, та  копію графіті (напис) Анни Ярославни, яке вона залишила на стіні Софії Київської, відправляючись  до далекої Франції.

16 червня, 19:00, «Вежа Анни Ярославни» (Брама Заборовського). Презентація Школи етикету та книги Ірини Філіпової «Париж в подарунковій упаковці».

17 червня, 19:00, виставкові зали «Хлібня». Відкриття виставки живопису Катерини Косьяненко «Графіті для Анни».

24 червня, 19:00, Будинок митрополита. Презентація книги «Анна Ярославна – королева Франції» в українському перекладі. За участю Посла Франції Ізабель Дюмон, директора Французького інституту в Україні Матьє Ардена та перекладача Івана Рябчія

26 червня, 17:00, Будинок митрополита. Круглий стіл «Образ Анни Ярославни в мистецтві та літературі». Участь беруть: мистецтвознавець Наталія Крутенко, Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська, письменник Богдан Соколовський та інші.

28 червня, 14:00, територія Софійського музею. Освітньо-ігровий квест «Таємниці давніх стін». Попередня реєстрація обов’язкова. Запис за телефоном: (044) 279-22-56, (044) 278-44-83.

28 червня, 15:00, «Вежа Анни Ярославни» (Брама Заборовського). Освітньо-пізнавальна програма для дітей «Шукаємо скарби Анни Київської», Попередня реєстрація обов’язкова. Запис за телефоном: (044) 278-44-83, (050) 353-76-10.

30 червня, 12:00, «Вежа Анни Ярославни» (Брама Заборовського). Освітньо-пізнавальна програма «Малюємо Anne de Kiev», Попередня реєстрація обов’язкова. Запис за телефоном: (044) 278-44-83, (050) 353-76-10.                  Читати далі

admin-ajax.php

Показ колекції одягу «Моя дорога Анно»

3 червня, в рамках фестивалю «Анна Фест», в Національному заповіднику «Софія Київська» відбувся показ колекції дизайнера Голди Виноградської, під назвою “Моя дорога Анно”, присвяченій доньці князя Ярослава Мудрого – Анні Ярославні. Досить рідко дизайнер надихається історичною особистістю, прочитує всі книги та матеріали про неї, ніби починає дихати з нею одним повітрям. Щодо атмосфери – тут було все… Неймовірно душевна музика, що відтворювала давньоруську добу, велика кількість гостей та мов, а жіночі образи епохи Київської Русі начебто ожили… А в продовження свята солісти Національного будинку органної та камерної музики України, виконали твори французьких та українських композиторів: Форе, Франка, Равеля, Березовського, Білаша, Вірменича. Учасники концерту – лауреати міжнародних конкурсів Віталій Чікіров (баритон), Ольга Швидка (сопрано), Ольга Бояринцева (мецо-сопрано), Тамара Рой (флейта), Катерина Баженова (фортепіано).              Читати далі

18.11ьуекщзщдше

Конференція

2 червня Національний заповідник «Софія Київська» спільно з Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України проводять ІІІ Міжнародну наукову конференцію «Крим в історії України», присвячену 700-літтю оголошення Кафи головною генуезькою колонією в Криму. В рамках проведення конференції планується презентація наукового видання «Наш Крим» вип. 2, присвяченого 160-й річниці капітуляції Росії у Кримській війні 1853–1856 р.

Місце проведення національний заповідник «Софія Київська», музей «Будинок митрополита». Початок о 10-00.
ПрограмаЧитати далі

Без имени-1

Нарешті настало довгоочікуване літо!

Запрошуємо дітей та їх батьків 1 червня 2016 року на свято з нагоди відзначення Міжнародного  дня захисту дітей.

Пропонуємо до вашої уваги наступну програму:

О 13.00 годині на території Національного заповідника розпочнеться концерт дитячих хореографічних та хорових колективів.

О 14.00 годині – освітньо-ігровий квест “Шукаємо давньоруські скарби”. Діти познайомляться з археологічними знахідками, представленими на виставці “Храм. Град. Держава”, яка розміщена у Софійській Трапезній, відчують себе справжніми археологами, матимуть змогу віднайти скарб за допомогою мапи!

О 15.30 – освітньо-ігровий квест “Таємниці давніх стін”. На учасників чекають  пізнавальна екскурсія Софійським собором та цікаві творчі завдання: діти будуть відгадувати ребуси, шифри, логічні загадки, орієнтуватися на місцевості за допомогою мапи-схеми.

Вік учасників квестів –  до 10 років. Вартість – 30 грн, реєстрація за телефоном: (044) 278-44-83, (050) 353-76-10.
Приємного вам відпочинку, шановні кияни та гості столиці!   Читати далі

13329545_1287292871283791_1588400842708133720_o

Відкриття фестивалю “Анна Фест”

Відкриття Другого міжнародного фестивалю “Анна Фест” не зупинив навіть дощ!

Тепер вже можна сказати щорічний фестиваль було відкрито в Національному заповіднику “Софія Київська” за участю Міністра культури України Євгена Нищука, Посла Франції пані Ізабель Дюмон та Генерального директора заповідника пані Нелі Куковальської. Серед гостей було багато поважних та відомих в Україні людей, які підтримують ідею фестивалю, що Україна повертається в Європу і Анна Ярославівна (донька Ярослава Мудрого) саме в ті далекі часи була першим містком між нашою державою та Європою. Цьогорічний фестиваль триватиме до 30 червня.    Читати далі

79_mainСканировать1

Вітання від Міністра культури

Читати далі

ergtfgfg45

Програма заходів на 28-29 травня

Шановні кияни та гості столиці, пропонуємо вашій увазі програму заходів до Дня Києва (28-29 травня) в рамках фестивалю «Анна-фест» на території національного заповідника «Софія Київська»

28-29 травня Скульптурний салон на тему. «Анна Ярославна. Точка зору від Заходу до Сходу»

28-29 травня  Виставковий зал «Хлібня». Презентації проекту «Французькі таблички/Pancartes francais». Художники Лариса Піша та  Катерина Свіргуненко

28 травня Виставковий зал «Хлібня». Відкриття проекту «Київський міф» о 14:00, працює до 18:00

28 травня Софійський собор 15:00. Тематична екскурсія «Архангел Михаїл – небесний покровитель Києва»

28 травня Софійський собор 20:00. Авторська вечірня екскурсія «Софія Київська. Європейський вибір»

28-29 травня з 10:00 до 18:00 Брама Заборовського. Освітньо-ігровий, інтерактивний простір для дітей «Вежа Анни Ярославни»

28-29 травня 12:00 Брама Заборовського. Освітньо-пізнавальна програма для дітей «Шукаємо скарби Анни Київської»

28-29 травня 14:00. Освітньо-ігровий квест «Таємниці давніх стін»

28-29 травня 16:00 Брама Заборовського. Освітньо-пізнавальна програма для дітей «Малюємо Anne de Kiev»

Попередній запис на квести та екскурсію «Софія Київська. Європейський вибір» за телефоном 279-22-56, на авторську екскурсію «Архангел Михаїл…» – телефон 278-61-52        Читати далі

13226864_1282296871783391_7672083730654377696_n

Шановні відвідувачі!

Вже з 25 травня розпочнуться роботи по встановленню мозаїчного панно «Богородиця Нікопея» на фасаді павільйону Золотих воріт. Наразі, ви маєте унікальну можливість зблизька побачити цю унікальну роботу в проїзді музею, яка стане гідною прикрасою міста!
Музей працює щоденно з 10.00 до 18.00 години.      Читати далі

675667

Почесна відзнака

На відкритті концерту сакральної духовної музики, в рамках проведення Третього фестивалю “Italia Festival Barocco”, що відбувся у Софійському соборі, Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо за дорученням Президента Італійської Республіки вручив Орден Зірки Італійської Республіки Генеральному директору Національного заповідника “Софія Київська” Нелі Куковальській.                       Читати далі

admin-ajax.php

Концерту в Софії Київській

У Софії Київській відбулося відкриття концерту сакральної духовної музики за участю барокового Ансамблю “The Kiev Baroque Consort”, в рамках проведення Третього фестивалю “Italia Festival Barocco”.                          Читати далі

Без имени-1

«Богородиця Нікопея»

Марина Порошенко та Євген Нищук взяли участь в фінальній частині створення мозаїчного панно «Богородиця Нікопея».
Двомісячну роботу по створенню мозаїчного панно «Богородиця Нікопея» завершено. Останні частинки мозаїки під пильним оком головного майстра, художника монументаліста і реставратора, легендарного Леоніда Тоцького, було викладено за участю дружини Президента України Марини Порошенко Міністра культури України Євгена Нищука, Генерального директора Національного заповідника “Софія Київська” Нелі Куковальської та дітей з фантастичного зразкового художнього колективу Театру пісні “Ладоньки”.
Представляючи роботу, виступаючі зазначили, що повернення ікони на «Золоті Ворота», а саме там буде встановлена «Богородиця Нікопея» 28 травня, це дуже важливий крок, як в історичному плані, так і в плані того, що саме ця ікона є символом захисту тих, хто боронить нашу землю. Як підкреслила Марина Порошенко, повертаючись на історичне місце, «Богородиця Нікопея» стане захистом для всієї нашої української землі.                                         Читати далі

nzsk_logo_sobor-e1457684998672

Дорогі музейники! Шановні друзі, колеги й однодумці!

Від щирого серця вітаємо вас із професійним святом – Міжнародним днем музеїв! Важливість нашої професії важко переоцінити, адже саме музейним працівникам випала висока честь – нести суспільству шляхетну місію культури і просвітництва. Український музей – це скарбниця видатної спадщини, котру лишили наші пращури. Це місце, де зустрічаються минуле, сьогодення і майбутнє. Кожен музей – це своєрідна машина часу, котра дозволяє відчути рух історії й усвідомити висоту поривань людського духу. Для більшості музейних працівників музей – це щось більше, ніж просто місце роботи, це – сенс життя. Саме невсипуща праця українських музейників сприяє відродженню національних культурних і духовних традицій. Саме завдяки вашій відданості професії, дорогі колеги, юне покоління має змогу доторкнутися до унікальних зразків національної спадщини. І таку щасливу нагоду усім дає незрима робота, що вирує за іншою стороною музейних вітрин. Шановні друзі! Саме завдяки вам наше суспільство може твердо спиратися на своє минуле, щоб упевнено крокувати у майбутнє. Тож зичимо вам, колеги, творчих знахідок і нових відкриттів, створення цікавих виставок та експозицій, втілення найсміливіших планів, вдячних відвідувачів і тонких поціновувачів музейного мистецтва! Зі святом! Генеральний директор Неля Куковальська та колектив Національного заповідника «Софія Київська».               Читати далі

nzsk_logo_sobor-e1457684998672

План заходів з відзначення Міжнародного дня музеїв

(18-22 травня 2016 року)

З нагоди Міжнародного дня музеїв, який святкується щорічно 18 травня, Національний заповідник «Софія Київська» запрошує всіх охочих, маленьких і не дуже, провести цікаво та пізнавально цей день! Вхід вільний!

Графік заходів

18 травня
12.00 – Освітньо-пізнавальна програма “Шукаємо давньоруські скарби”. Ми чекаємо на юних археологів віком до 10 років, для того щоб дізнатися про цю цікаву професію і разом з екскурсоводом віднайти давньоруський скарб. Реєстрація обов’язкова за тел.: 050 353 76 10, 278 44 83. Вартість: 30 грн.
14.00 – Екскурсія-квест «Таємниця давніх стін». Взяти участь зможуть всі охочі дорослі і малі (від 8 років). Реєстрація обов’язкова за тел.: 050 353 76 10, 278 44 83. Вартість: 30 грн.
16.00 – Майстер-клас «Малюємо ангела». Пропонується намалювати яскравих та чарівних янголів на склі, яких ви заберете з собою на згадку про цей день та «Софію Київську». Реєстрація обов’язкова за тел.: 050 353 76 10, 278 44 83. Вартість: 30 грн.
11.00 – 16.00 – Виступ дитячого колективу «Нотка».
20.00 – вечірня екскурсія по Софійському собору. Ви дізнаєтесь про історію унікальної пам’ятки світового значення, перед вами розкриють свої секрети давні мозаїки та фрески – сучасники Володимира Великого та Ярослава Мудрого, свідки найвизначніших подій нашої історії.Екскурсія розпочнеться о 20.00. Віртість: 80 грн. Попередня реєстрація та довідки за тел.: 278-76-62, 279-22-56.

18-22 травня
12.00.- 18.00 – Пленер «Софія Київська очима юних художників». Координатор – Паньків Ольга, тел: (050) 71-70-959.
Читати далі

Рыбин

Некролог

Колектив Національного заповідника «Софія Київська» глибоко сумує з приводу смерті Вадима Федоровича Рибіна – кандидата геолого-мінералогічних наук, старшого наукового співробітника Інституту геологічних наук Національної академії наук України, відомого фахівця з питань гідрогеології Києва.

Пішла з життя Людина і Науковець, яка багато десятиліть плідно співпрацювала з Національним заповідником «Софія Київська», досліджуючи стан гідрогеології ґрунтів, на яких стоять його пам’ятки.

Заповідник втратив доброго друга і порадника, глибокі знання якого завжди були спрямовані на захист та збереження об’єктів історії та культури України. Багаторічний незмінний член Вченої ради та спеціальних фахових комісійЗаповідника, Вадим Федорович завжди допомагав у роботі порадами та рекомендаціями. Завдяки його знанням, ерудиції та досвіду, Заповідник завжди знаходив правильний шлях для вирішення складних питань у забезпеченні стабільного стану пам’яток архітектури. Його участь у реставрації Андріївської церкви ХVІІІ ст. та укріплення Андріївського пагорбу, дослідженні складного рельєфу місцевості навколо Кирилівської церкви ХІІ ст. та дослідження стану ґрунтів та рівня підземних вод подвір’я Софійського собору ХІ ст. є і залишаються неоціненними.

Висловлюємо співчуття рідним та близьким покійного.

Нехай земля Йому буде пухом!

Вічна пам’ять!               Читати далі

13133102_1273044499375295_8519765297040116293_n

ART Families – Мистецькі родини України

10 травня 2016 року в Національному заповіднику «Софія Київська», у виставкових залах «Хлібня», відкрилася виставка…

Читати далі

13118970_1271295936216818_2674257896593360687_n

АНОНС

4 травня, 12:00 в рамках виставки “Петриківський рушник”, що проходить у Національному заповіднику “Софія Київська”,…

Читати далі

admin-ajax.php

Великодні свята у Софії Київській тривають!

Сьогодні, 2 травня, ми запропонували нашим гостям святкову програму з виступами різноманітних дитячих колективів. Великодні…

Читати далі

12323445657

Дорогі українці

Від щирого серця вітаємо Вас із світлим Великоднім святом! Воскресіння Господнє – це утвердження віри,…

Читати далі

12

Відродження Митрополичого саду до Дня довкілля

Національний заповідник «Софія Київська» долучився до святкування Дня довкілля, який щороку відзначається в третю суботу…

Читати далі

admin-ajax.php

Анонс

Великдень – одне з найбільших християнських свят. Ці святкові дні чекають і дорослі, і діти,…

Читати далі

nzsk_logo_sobor-e1457684998672

Шановні колеги, пам`яткозахисники, українська громадо!

Щиро і тепло вітаю вас із Міжнародним Днем пам’яток і історичних місць! Щорічно 18 квітня…

Читати далі

nzsk_logo_sobor-e1457684998672

Шановні колеги!

Запрошуємо вас 29 – 30 вересня 2016 р. взяти участь у роботі VІІ Судацької міжнародної…

Читати далі

1

Виставка «Іван Батечко. Графіка та живопис».

7 квітня 2016 року у виставкових залах музею «Будинок митрополита» відбулося відкриття виставки  «Іван Батечко….

Читати далі

Без имени-1

Візит іноземного гостя

6 квітня 2016 року Національний заповідник «Софія Київська» відвідав Великий Канцлер Суверенного Військового Ордену Госпітальєрів…

Читати далі

Без имени-1

Концерт духовної музики у Софії Київській

Шановні друзі! 9 квітня 2016 року о 15.00 у виставкових залах «Хлібня» відбудеться виступ ансамблю…

Читати далі

fgfg

Пам’яті Валентини Ачкасової

Рік тому пішла з життя АЧКАСОВА Валентина Никифорівна (1928-2015) – директор Національного заповідника «Софія Київська»…

Читати далі

32434

Петриківський розпис – традиція, помножена на талант

…Цього дня у пам`ятці архітектури XVIII століття «Хлібня» оселилися райські птахи, розцвіли дивовижні квіти,…

Читати далі

Без имени-1

Лекція-презентація в Софійському соборі

24 березня 2016 року в Софійському соборі відбулася лекція-презентація «Київський період живописної науки підмайстра Олексія…

Читати далі

drererer

Вітаємо молодого вченого!

Колектив Національного заповідника «Софія Київська» щиро вітає заступника генерального директора В`ячеслава Корнієнка із успішним захистом…

Читати далі

12891053_1236072889739123_5518074060019081621_o

Анонс

Шановні друзі! Запрошуємо на урочисте відкриття виставки «Петриківський рушник», яке відбудеться 24 березня о 17.00…

Читати далі

Без імені

Іноземні гості в Софії Київській

Сьогодні до Софії Київської завітали іноземні гості – Прем’єр-міністр Австралії 2013 – 2015 років Ентоні…

Читати далі

admin-ajax.php

Київський період “живописної науки підмайстра” Олексія Антропова

25 березня виповнюється 300 років від дня народження видатного художника Олексія Антропова (1716-1795), який у…

Читати далі

edfd1

Відкрилася виставка присвячена Михайлу Врубелю

Напередодні 160-ї річниці дня народження Михайла Врубеля у Будинку митрополита урочисто відкрилася виставка, присвячена великому…

Читати далі

Без имени-1

Сакральне мистецтво – серце української культури

…Напевно, багато хто погодиться з тим, що сучасне сакральне мистецтво переживає час істинного відродження. Пошук…

Читати далі

vrubel

Виставка, присвячена 160-річчю від дня народження Михайла Врубеля

16 березня о 16.00 у Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відкриється виставка, присвячена 160-річчю…

Читати далі

zoloti

На Золотих воротах збуваються мрії

Коли в анонсі про святкування Масляної в музеї «Золоті ворота» ми обіцяли, що буде весело…

Читати далі

nzsk_logo_sobor

Весняні канікули у Софії Київській

З 19 по 24 березня запрошуємо яскраво і корисно провести канікули разом із Софією…

Читати далі

maslyna

“Масляна” в музеї “Золоті ворота”

13.03.2016 року, з 12.00 до 17.00 в музеї “Золоті ворота” (вул. Володимирська, 40, а) відбуватиметься…

Читати далі

konferens

Презентація Відкритого Православного Університету Святої Софії

4 березня 2016 року в музеї «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація Відкритого…

Читати далі

vustavka

Виставка «Наталя Кучеря. Живопис. Театр»

3 березня 2016 р. у пам`ятці архітектури XVIII століття «Хлібня» відбулося відкриття виставки «Наталя Кучеря….

Читати далі