Скарби України, 2004 р.

Перелік сюжетів:

СІЧЕНЬ

Пластина-аплікація у вигляді грифона. IV ст. до н.е. Золото. Тиснення. Курган Гайманова Могила, Запорізька обл.

ЛЮТИЙ

Скульптурна фігурка вепра. Кінець IV ст. до н.е. Золото. Срібло. Лиття, гравірування. Курган Хомина Могила, Дніпропетровська обл.

БЕРЕЗЕНЬ

Центральний сюжет верхнього ярусу пекторалі. IV ст. до н.е. Золото. Лиття, гравірування. Курган Товста Могила, Дніпропетровська обл.

КВІТЕНЬ

Пластина-аплікація – прикраса горита IV ст. до н.е. Золото. Тиснення. Курган Соболєва Могила, Дніпропетровська обл.

ТРАВЕНЬ

Пластина-аплікація у вигляді богині Апі – прародительки скіфів. IV ст. до н.е. Золото. Тиснення. Місце знайдення невідоме

ЧЕРВЕНЬ

Пластина-аплікація у вигляді жіночого обличчя. IV ст. до н.е. Золото. Тиснення. Курган поблизу с. Вовківці, Сумська обл.

ЛИПЕНЬ

Пластина-аплікація у вигляді оленя. Рубіж VII–VI ст. до н.е. Золото. Тиснення. Курган поблизу с. Синявка, Черкаська обл.

СЕРПЕНЬ

Пластина-аплікація у вигляді лева. Друга половина IV ст. до н.е. Золото. Тиснення. Курган поблизу с. Вовківці, Черкаська обл.

ВЕРЕСЕНЬ

Пластина-аплікація у вигляді грифона. Кінець VII ст. до н.е. Золото. Тиснення. Курган Переп’ятиха, Київська обл.

ЖОВТЕНЬ

Пластина-аплікація у вигляді коня. VII – початок VI ст. до н.е. Золото. Тиснення. Курган поблизу с. Бобриця, Черкаська обл.

ЛИСТОПАД

Пластина-аплікація у вигляді голови Афіни у шоломі із зображенням голови лева. IV ст. до н.е. Золото. Тиснення. Курган Огуз, Херсонська обл.

ГРУДЕНЬ

Пластина-аплікація у вигляді людини, що біжить. V ст. до н.е. Золото. Тиснення. Курган поблизу с. Архангельська Слобода, Херсонська обл.

На першій сторінці обкладинки: золота пектораль з кургану Товста Могила, Дніпропетровська обл. Голограма виконана на Спеціалізованому підприємстві “Голографія” за допомогою оптичної технології 2D / 3D з використанням 5-ти планів та 8-ми кольорів.

<<Вгору