Величає душа моя Господа, 2003 р.

Величає душа моя ГосподаУчасники проекту: Білан Ю.О., Литовченко А.В., Шульга А.В., Федоренко І.І., Панченко М.В., Блаженко С.В., Суздальський С.С., Каштанов В.В.

Дана версія бази містить 1662 інформаційні блоки (вершини), 1.2 авторських аркуші тексту, 133 зображення.

Роботу над диском завершено 24 грудня 2003 р., до 40-річчя Музею історичних коштовностей України.

Електронний носій присвячений виставці іконописних творів, що була відкрита 12 лютого 2003 року в Музеї історичних коштовностей України за благословення Намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Преосвященнішого Павла, єпископа Вишгородського.

Експозиція виставки займала два зали. У першому з них було представлено ікони Богородичного циклу XVIII–XIX століть (24) з колекції Національного музею історії України, а також предмети богослужіння з Музею історичних коштовностей України: емалеві медальйони-дробниці (9), Євангелія у срібних золочених окладах (2) та срібна лампада. У другому залі було виставлено роботи сучасних художників Свято-Троїцької іконописної майстерні з м. Суми (14 ікон), іконописно-реставраційної майстерні Свято-Успенської Києво-Печерської лаври з м. Києва (36 ікон), а також Палехської іконописної школи з м. Палех, Росія (14 ікон).

На виставці можна було ознайомитися з житійними іконами Пресвятої Богородиці: “Різдво Пресвятої Богородиці”, “Благовіщення”, “Розп’яття Христове з предстоячими”, “Зішесття Святого Духа на апостолів”, “Успіння Пресвятої Богородиці”. В іконах Богоматері іконописці зобразили Пречисту Діву в різні хвилини її духовного життя (“Втамуй мої печалі”, “Охтирська Пресвята “Богородиця Страсна”, “Неопалима Купина”, “Покров Пресвятої Богородиці”, “Всіх скорботних радість”). Ці ікони передали музею правоохоронні органи України, які затримали їх від незаконного пересування через Держкордон України. А реставратори Національного науково-реставраційного центру, Національного музею історії України та Музею історичних коштовностей України повернули їх до життя.

Бібліографічний довідник включає 1494 записи, структуровані за тематичною ознакою. Довідник складено на основі 10-ти томної історичної бібліографії України, виданої протягом 1998-2002 рр.: Жарких М.І. Бібліографія старої України 1240-1800 рр.- Київ: Прайм-М, 1998 (зошит 1); 2000 (зошити 2-3, 4); 2001 (зошити 5-6, 7); 2002 (зошити 8, 9-10). В цілому видання включає дані про більш як 40 тис. робіт, багато з яких анотовані ко­роткими довідками, а також оснащені шифрами Національної бібліотеки ім. Г.В. Вернадсь­кого.

<<Вгору