Пам’ятки ювелірного мистецтва доби давньої Русі IX–XIV ст.

У цьому залі Ви дізнаєтесь про розвиток ювелірної справи у Київській Русі – від її становлення наприкінці ІХ ст., розквіту за часів Володимира Святославича та Ярослава Мудрого (ХІ – першої половини ХІІІ ст.) і аж до монголо-татарської навали (1237–1240 рр.). Ви дізнаєтесь також про кочові скотарські племена, що мешкали в той самий час у степах і були сусідами Київської Русі: печенігів (Х–ХI ст.), половців (ХІ–ХІІІ ст.), монголо-татар Золотої Орди (XIII–XV ст.).

Ви почуєте розповідь про прикраси святкового вбрання, озброєння, кінської збруї, а також культові та побутові предмети, інкрустовані коштовним та напівкоштовним камінням, декоровані сканню, гравіруванням, карбуванням, перегородчастими емалями, черню та позолотою.

Ви побачите, які прикраси робили в князівських ювелірних майстернях Києва та у Візантії, які коштовності носила давньоруська княжна, що ховали у землі слов’яни перед загрозою навали кочових орд. Дізнаєтесь, як називалися та який вигляд гроші Русі, чому один ґудзик коштував дорожче, ніж увесь костюм князя, і навіть з’ясуєте, де шукати старокиївські скарби.

П’ятий зал (колекції)