Наукова конференція у Музеї

9–11 листопада 2009 р. у Музеї історичних коштовностей України відбулися щорічні “Музейні читання“. Ця міжнародна наукова конференція уже кілька років відзначається певною спрямованістю: науковці різного фаху – археологи, історики, мистецтвознавці та музеєзнавці представили 36 доповідей за темою “Ювелірне мистецтво – погляд крізь віки“. Впродовж трьох днів учасники поважного зібрання – спеціалісти з різних музеїв та заповідників, науково-дослідних інститутів та центрів культури з України, Росії (загалом, 40 авторів) обговорили низку проблем з історії ювелірного мистецтва: стилістичні та технологічні особливості пам’яток художньої обробки металу доби раннього заліза, середньовіччя та нового часу, вивчення музейних колекцій творів ювелірного мистецтва, сучасні тенденції його розвитку.

Учасники конференції

Велику цікавість викликали доповіді, в яких розглянуто завжди актуальні теми. Автори аналізують міжнародні документи щодо охорони пам’яток археології, висвітлюють окремі аспекти діяльності різних органів зі збереження культурних цінностей.

“Музейні читання“ – щорічна конференція. До участі в ній впродовж досить довгого часу існування долучились численні науковці з різних закладів, що вивчають і зберігають пам’ятки культури, художники–ювеліри, а також студенти з університетів України. Організатори конференції не знижують вимог для цієї категорії авторів (тобто, для студентів) і тому, конференція Музею історичних коштовностей України стає для них хорошою школою наукової роботи.

 <<Вгору