Конференція “Ювелірне мистецтво – погляд крізь століття“

14-16 листопада 2011 р. у рамках щорічних “Музейних читань“ відбулася чергова, 19-та, наукова конференція “Ювелірне мистецтво – погляд крізь століття“.

Привітання генерального директора
НМІУ С.М. Чайковського

Учасники конференції

Виступ вдови Б.М. Мозолевського
Віри Данилівни Мозолевської

Виступ заступника директора по науковій частині Нікопольського історико-краєзнавчого музею М.П. Жуковського

Виступ члена наукової ради Нікопольського історико-краєзнавчого музею П.К. Ганжі

Виступ старшого наукового співробітника Національного Києво-Печерського ІКЗ
О.М. Загребельного

У програму конференції було включено доповіді, в яких науковці з різних закладів – музеїв, заповідників, науково-дослідних інститутів – висвітлювали загальні питання з історії художньої обробки металу та коштовного каміння, проблеми вивчення музейних колекцій та окремих творів ювелірного мистецтва, сучасні тенденції його розвитку. Загалом виступили 45 фахівців з України, Росії, Білорусії і Молдови.

Конференція розпочалася з доповідей, присвячених 40-річчю унікальної знахідки – золотої пекторалі зі скіфського кургану Товста Могила на Дніпропетровщині. Пролунали спогади про визначну особистість – археолога і поета Б.М. Мозолевського, який керував розкопками Товстої Могили.

Дарчий лист на отримання
від Меморіального фонду Карла Фаберже Ордену Михайла Перхіна
Орден Михайла Перхіна

Велику цікавість учасників конференції викликала заключна частина заходу, коли з повідомленням «Сучасні українські ювеліри – кавалери Меморіального фонду Карла Фаберже» виступив відомий російський дослідник Валентин Васильович Скурлов. Він є вченим секретарем названої фундації, створеної в Москві у 1996 р.

Для відзнаки кращих сучасних ювелірів Меморіальний фонд затвердив нагороди: ордени Фаберже трьох ступенів, М.Є. Перхина та О.К. Денисова-Уральського. Останні два прізвища не такі відомі широкому загалу, як Карл Фаберже, але свого часу вони посідали значне місце серед ювелірів. Так, Михайло Євлампійович Перхин – селянин, який став головним майстром фірми Фаберже і працював до 1903 р. Він є автором 28 з 50 імперських пасхальних яєць.

Під час проведення конференції в Музеї були нагороджені українські ювеліри: О.В. Мірошніков – Орденом А.К. Денисова-Уральского та В.Г. Чубюк – малим знаком цього ордену.

 

<< Вгору